Co Nowego

Przeczytaj najnowsze artykuły

Rezultaty 8 Polonijnego Turnieju Siatkówki organizowanego przez Polonijny Klub Podróznika

Drużyna „Izabela Funeral Services” zdobywcą I miejsca i pucharu Wawel Bank

8 Polonijny Turniej Siatkówki o Puchar Wawel Bank osobiście otworzyli, burmistrz Wallington Walter Wargacki w towarzystwie Moniki Sadej Assistant Secretary – Treasurer reprezentującej WAWEL Bank głównego sponsora turnieju oraz organizatora a zarazem prezesa Polonijnego Klubu Podróżnika – Jurka Majcherczyka. Wcześniej jednak na maszty wciągnięto flagi USA i Polski a następnie odśpiewano oba hymny. Następnie wszystkich uczestników powitał słownie gospodarz Wallington, życząc wszystkim udanego turnieju podkreślając ze to już po raz 5 turniej rozgrywany jest w parku na terenie Wallington.

 

Kolejny bardzo udany polonijny turniej siatkówki mamy już za sobą. W niedzielę 16 Sierpnia, 2015 r w parku miejskim w Wallington, NJ na godzinie 2:00pm przyjechało siedem drużyn.

A oto one: IZABELA FUNERAL SERVICES, kpt. Gracian Bacza; CLASSICTRAVEL, kpt. Michał Majcherczyk;

CHIPMUNS, ktp., Zbigniew Kondratowicz; MARFILM Studio, kpt., Eric Bajek;

REMAX White House, kpt., Zbigniew Podlesiecki; PKS RIDGEWOOD, kpt., Pawel Wolniaczyk

oraz obrońcy ubiegłorocznego tytułu COUGAR Bar & Restaurant, kpt., Mariusz Maziarczyk.

 

Dwie grupy A i B

Do koszyczka wrzucono karteczki z nazwami 7 zespołów, aby wylosować z nich dwie grupy A i B. W grupie A znalazły się 4 drużyny: Classic Travel, Chipmuns, Remax i Cougar. W tej grupie rozgrywki zostały poprowadzone systemem pucharowym. Pierwszy mecz miały rozegrać pomiędzy sobą Remax i Cougar a drugi pomiędzy Classic Travel i Chipmuns. Zwycięzcy tych pojedynków mieli zagrać ze sobą o pierwsze miejsce w grupie.

W grupie B znalazły się 3 drużyny: Izabela Funeral Services, MarFilm Studio i PKS Ridgewood. Każda drużyna miała zagrać z każda. W każdej grupie do rozegrania było po 3 mecze.

Zdobywcy pierwszych miejsc a każdej grupie mieli zagrać ze sobą o pierwsze miejsce w turnieju, czyli o puchar Wawel Bank. Natomiast zdobywcy drugich miejsc mieli zagrać o miejsce trzecie całego turnieju.  Na boisku A sędziował Jerzy Iwaneczko a na B Paweł Maziarczyk. Na turniej przybyło blisko ponad 100 kibiców, w tym pracownicy banku Wawel, którzy nie szczędzili oklasków za dobre zagrania poszczególnych drużyn oraz rozdawali butelki zimnej wody tak potrzebne w czasie ogromnego upału, jaki panował tej niedzieli.

 

Wyniki starć…

W grupie A pierwszy mecz rozegrali Remax z Cougar, który skończył się wynikiem 0: 2, w poszczególnych setach: 10: 25 i 12: 25 dla Cougar. W drugi meczu zagrali Classic Travel z Chipmuns z wynikiem 0: 2 w poszczególnych setach: 16: 25 i 10: 25 dla Chipmuns. W meczu o pierwsze miejsce grupie A zagrali Cougar z Chipmuns.  I tym razem zwyciężyła drużyna broniąca ubiegłoroczny tytuł, czyli Cougar rezultatem 2: 0 w poszczególnych setach: 25: 20 i 25: 19.  I to ona weszła do finału całego turnieju.

 

O wiele ciekawiej prezentowała się sytuacja w grupie B. Otóż po 3 meczach każda z drużyn miała po jednym wygranym i po jednym przegranym meczu. A jak do tego doszło?  W pierwszym meczu Izabela wygrała 2: 0 z MarFilm w setach: 25: 14 i 25:15. W drugim zaś meczu ta sama drużyna MarFilm Studio wygrała z PKS Ridgewood wynikiem 2: 0 w setach 25: 18 i 25:19. W 3 meczu tej grupy ten sam zespół Izabela Services przegrał z PKS Ridgewood 0: 2 w setach 20: 25 i 22:25.

Aby wyłonić lidera należałoby powtórzyć wszystkie mecze, ale na to nie było czasu. Więc wszyscy kapitanowie zgodzili się, że pierwsze miejsce zajmie ta drużyna, która zdobyła najwięcej tz małych punktów we wszystkich meczach. Izabela Services zgromadziła 92 punkty, PKS Ridgewood zgromadziła 87 punktów a MarFilm Studio zgromadziło 79 punktów.

W ten oto sposób do finału całego turnieju awansowała drużyna Izabela Services.

 

Quiz i książki podróżnicze

Zanim przejdziemy do relacji z finału warto przypomnieć, iż uczestnicy turnieju, którzy akurat nie grali oraz kibice mieli okazje zapoznania się z bogatą oferta książek podróżniczych, jaką zaprezentował Polonijny Klub Podróżnika po przecenach. Na stoisku można było znaleźć książki następujących autorów: Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Marek Kamiński, Jacek Pałkiewicz, Zdzisław Ryn, Jan Gac, Maciej Kuczyński, Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Piotr Nawrot i Jerzy Majcherczyk oraz wielu innych.
Przez cały czas trwania turnieju można było również zgłosić się do Piotra Nawrota –Wice-Prezesa naszego klubu i przy nim wypełnić podróżniczy quiz z 10 pytaniami. Skorzystało z tego ponad 30 osób. A oto pytania już z prawidłowymi odpowiedziami:

  1. W którym roku Krzysztof Kolumb Odkrył Amerykę? –1492; 2. W którym roku polscy alpiniści zdobyli Mt. Everest Zima? 1980; 3. W którym roku polscy kajakarze odkryli Kanion Colca w Peru? 1981; 4. W którym roku Marek Kamiński zdobył dwa bieguny w jednym roku? 1995; 5. Jak nazywa się odkrywca źródeł Amazonki? Jacek Pałkiewicz; 6. Jak nazywa się budowniczy najwyższej kolei na Świecie zbudowanej w Peru pod koniec 19 wieku? Ernest Malinowski;  7. Jak długość ma Kanion Colca? 120km; 8. Jak Sir. Pawel E. Strzelecki nazwał najwyższy szczyt Australii? Góra Kościuszki; 9. Kto założył Oddział Polski The Explorers Club w Warszawie w 1993 roku? Jerzy Majcherczyk; 10. Która rocznice założenia w tym roku obchodzi Polonijny Klub Podróżnika? 20.

Niestety nikt nie odpowiedział prawidłowo na wszystkie pytania. Natomiast z 3 osób, które odpowiedziały prawidłowo na 9 pytań, została wylosowana nagroda w wysokości $100. Szczęście uśmiechnęło się do młodego kibica Korneli Paszcza. Natomiast z pośród wszystkich pozostałych odpowiedzi wylosowano 3 równorzędne nagrody po $100 w postaci „gift certificate”, które ufundowało biur podróży Classic Travel a Małgosia Majcherczyk – Prezes biura sama wylosowała te 3 osoby z pośród wszystkich odpowiedzi.

 

Relacje na żywo w radiu 910AM WRKL NYC

Dwukrotnie w czasie trwania turnieju doszło do przeprowadzenia kilkunastominutowych relacji na żywo z przebiegu rozgrywek. Pierwsze połączenie było o 4: 05pm a drugie o 6: 15pm, kiedy to trwał 3 set finałowego pojedynku pomiędzy Izabela Services i Cougar. Słuchacze mogli usłyszeć szalony doping i piłkę meczową całego turnieju. Oprócz Jurka Majcherczyka relacje przekazywali też Monika Sadej, Isabela i Gracian Bacza oraz Pawel Mazairczyk.

 

Wielki finał

Historia ubiegłorocznego turnieju się powtórzyła. W finale zagrały ze sobą te same zespoły: Izabela Funeral Services i Cougar Bar & Restaurant. Mecz przy ogromnym dopingu kibuców obu drużyn był niezmiernie zacięty, o czym niech świadczą wyniki 3 setów: 25: 18, 25: 27 i 15: 7 czyli 1: 3 dla Izabela Funeral Services. Zwyciężając drużyna kpt. Graciana Baczy zrewanżowała się za ubiegłoroczną porażkę. A oto nazwiska zdobywców pierwszego miejsca 8 Polonijnego Turnieju Siatkówki: kpt. Gracian Bacza, Caitlyn Slęzak, Kamil Grabowski, Artur Pięta, Krzysztof Osiecki, Janusz Chanowski, Waldemar Flis i Nabil Jahmour.

W meczu o trzecie miejsce drużyna PKS Ridgewood pokonała po zaciętej walce w trzech setach drużynę Chipmuns. A oto wyniki poszczególnych setów: 25: 20, 25: 27 i 15: 11.

 

Nagrody i sponsorzy

Głównym sponsorem całego turnieju był po raz drugi WAWEL BANK, który na tę okazję przygotował dla pierwszych trzech drużyn nagrody pieniężne. Wielki puchar za zdobycie I miejsca w 8 Polonijnym Turnieju Siatkówki wręczyła kapitanowi drużyny Izabela Funeral Services Pani Monika Sadej Assistant Secretary – Treasurer Wawel Bank, której towarzyszyło siedmiu pracowników banku. Były również prezenty i upominki-niespodzianki dla kapitanów i graczy, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca od Wawel Bank.

Jurek Majcherczyk wręczył zaś nagrody finansowe. I tak kapitan Gracian Bacza otrzymał czek na $300, kpt. Mariusz Maziarczyk czek na $200 a kpt, Pawel Wolniaczyk na $100.

 

Oficjalne wyniki 8 Turnieju Siatkówki o Puchar Wawel Bank:

  I Miejsce;            Izabela Funeral Services

  II Miejsce;          Cougar Bar & Restaurant

III Miejsce;          PKS Ridgewood

IV Miejsce;           Chipmuns. 

Pozostałe 3 drużyny zajęły miejsca od 5 do 7.

 

Nasz Bank- Wawel Bank

Warto przypomnieć, iż Wawel Bank został założony w 1920 roku przez Polskich emigrantów i do chwili obecnej znajduje się polonijnych rękach prężnie się rozwijając. Warto wspierać bank, który wspiera Polonie. Od czerwca 2013 CEO oraz Dyrektorem Wykonawczym jest George Niemczyk. Wawel posiada oddziały w Wallington i Garfield w New Jersey. Wiecej informacji na stronie: www.wawelbank.com Dziękujemy za powtórne objęcie patronatu i liczymy ze stanie się to również w następnym roku.

 

Do zobaczenia za rok na IX-Polonijnym Turnieju Siatkówki i II Pikniku Podróżników