Co Nowego

Przeczytaj najnowsze artykuły

Rezultaty VII Polonijnego Turnieju Siatkówki organizowanego po raz VII przez Polonijny Klub Podróznika

BURMISTRZ I BANK Z WALLINGTON WSPARLI 7 POLONIJNY TURNIEJ SIATKÓWKI

 

Drużyna „Cougar” zdobywcą i miejsca w turnieju o puchar Wawel Bank

 

7 Polonijny Turniej Siatkówki o Puchar Wawel Bank osobiście otworzyli, burmistrz Wallington Walter Wargacki oraz Prezes & CEO Wawel Bank George Niemczyk. Po raz 4 turniej rozgrywany jest w parku na terenie Wallington a głównym sponsorem o którego to puchar rozgrywany jest cały turniej, jest bankiem, który działa od lat w Wallington. W ten oto sposób najbardziej polskie miasteczko w USA wspiera polonijne inicjatywy. Dziękujemy i liczymy na kontynuacje tego wsparcia.

 

Kolejny udany polonijny turniej siatkówki mamy już za sobą. W niedzielę 10 Sierpnia, 2014 r w parku miejskim przy Pleasant Ave., w Wallington na godzinie 2:00pm przyjechało pięć drużyn. A oto one: IZABELA FUNERAL SERVICES, kpt. Gracian Bacza; PZP (Polonijny Zwiazek Piwoszy), kpt. Kamil Żylinski, MarFilm kpt., Eric Bajek; CLASSICTRAVEL, kpt. Michał Majcherczyk; oraz COUGAR Bar & Restaurant, kpt. Jacek Cieszynski.

 

Dwie grupy

Do urny wrzucono karteczki z nazwami 5 zespołów aby wylosowac z nich dwie grupy A i B. W grupie A znalazy się: Classic Travel, Izabela Funeral Services i MarFilm. W grupie B; PZP i Cougar Bar. W grupie A każdy zespół grał z każdym, czyli stoczył po dwa mecze. W grupie B; obie drużyny zagrały ze soba dwa mecze.  Zwycięzcy obu grup spotkali się w finale a zdobywcy drugiego miejsca w każdej grupie zagrali w meczu o 3 miejsce turnieju. Na boisku A sędziował Paweł Maziarczyk a na B Jerzy Iwaneczko.

Na turniej przybyło ponad 50 kibiców, w tym pracownicy banku Wawel, którzy nie szczędzili oklasków za dobre zagrania poszczególnych drużyn.

 

Problemy z regulaminem

W każdej 6 osobowej drużynie musiały być przynajmniej 3 osoby poniżej 25 roku życia i minimum jedna kobieta (w dowolnym wieku). Pozostałe osoby mogły mieć dowolną ilość lat. I z tym nie było problemu, natomiast w jednej z drużyn było aż 3 zawodników, którzy nie mówili po polsku i nie mieli polskich korzeni. A przecież jest to Polonijny turniej, więc organizatorom zależalo nam na tym aby w drużynach każdy uczestnik mówił po Polsku lub miał polskie korzenie. Jednak nie było to zapisane w regulaminie turnieju więc idąc na kompromis na boisku zagrało tylko dwóch takich zawodników nie-Polaków. Zapewne za rok już takich problemów nie będzie.

 

Wyniki starć…

W grupie A pierwszy mecz rozegrali Izabela Funeral Services z Classic Travel który skonczył się wynikiem 2:0. Następnie MarFilm po zacietym 3 setowym meczu przegrał nieznacznie z Izabela Funeral Services. Ostatni mecz w grupie rozegrany został pomiędzy Classic Travel a MarFilm, który wygrał 0:2. Pierwsze miesce w grupie zdobył Izabela Funeral Services wygrywajac dwa mecze, a drugie MarFilm wygrywająć jeden mecz.  W Grupie B dwa mecze rozegrały drużyny Cougar Bar i PZP. Oba mecze wygrała Cougar wynikami 2:0, tym sposobem Cougar Bar & Restaurant zajął pierwsze miejsce w grupie.

 

Wielki finał

W finale zagrały ze soba o pierwsze miejsce: Izabela Funeral Services i Cougar Bar & Restaurant. Mecz był niezmiernie zacięty o czym niech świadczą wyniki setów: 13:25, 25:21 i 9:15 czyli 1:3 dla Cougar. A oto nazwiska zdobywców pierwszego miejsca: Jacek Cieszynski- kpt; Katarzyna Maziarczyk(17 lat); Mariusz Maziarczyk Jarosław Latanyszyn, Tomasz Tchorz, Mateusz Tchorz i Artur Garbien. Serdecznie gratulujemy.

A oto nazwiska siatkarzy z Izabela Funeral Services, którzy zobyli drugie miejsce: kpt. Gracian Bacza, Zbigniew Podlescelski, David Podlescelski, Artur Pięta, Caitlyn Slęzak i Kamil Grabowski. Mecz o trzecie miejsce w którym zagrały drużyny MarFilm i PZP trwał tylko dwa sety w których to drużyna MarFilm pokonała zdecydowanie PZP wynikiem; 25:12 i 25:16.

 

Najlepsi na boisku.

Obaj sędziowie Jurek Iwaneczko i Paweł Maziarczyk na najlepszego zawodnika i zawodniczkę całego turnieju wbrali; Jarka Latanyszyna z drużyny Cougar a najlepszą zawodniczką została– Caitlyn Slęzak z drużyny Izabela Funeral Services. Gratulujemy.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zdobytych miejsc, sportowej walki i wspaniałej atmosfery.

 

Nagrody i sponsorzy

Głównym sponsorem całego turnieju był po raz pierwszy WAWEL BANK, który na tę okazję przygotował dla pierwszych trzech drużyn nagrody pieniężne. Wszystkie nagrody wręczył dyrektor d/s. marketingu Wawel Bank Phil Garry w towarzystwie organizatora turnieju Jurka Majcherczyka. I tak zdobywcy pierwszego miejsca drużyna reprezentująca Bar i Restauracje COUGAR z Wallington, otrzymała czek na $300, zdobywcy drugiego miejsca – Izabela Funeral Services czek na $200 a trzeciego MarFilm na $100.

Wszyscy zawodnicy otrzymali wiele drobnych upominków od głowniego sponsora oraz biura turystycznego Classic Travel.

 

Nasz Bank- Wawel Bank

Warto przypomnieć, iż Wawel Bank został założony w 1920 roku przez Polskich emigrantów i do chwili obecnej znajduje się polonijnych rękach prężnie się rozwijając. Warto wspierać bank, który wspiera Polonie.  Wawel posiada oddziały w Wallington i Garfield w New Jersey. Wiecej informacji na stronie: www.wawelbank.com Dziękujemy za objęcie patronatu.

Do zobaczenia za rok na VIII-Polonijnym Turnieju Siatkówki.