Co Nowego

Przeczytaj najnowsze artykuły

Sprawozdanie z 6 turnieju siatkówki

Rezultaty Polonijnego Turnieju Siatkówki organizowanego po raz VI przez Polonijny Klub Podróznika;

NIEZNANA DRUŻYNA ZDOBYWCĄ I MIEJSCA W TURNIEJU O PUCHAR WESTERN UNION

 

Kolejny udany polonijny turniej siatkówki mamy już za sobą. W niedziele 25 Sierpnia, 2013 r w parku miejskim przy Pleasant Ave., w Wallington na godzinie 2:00pm przyjechało sześć drużyn.

A oto one w kolejności zgłoszenia. #1-Super Express, kpt. Artur Trzeciak; #2- ClassicTravel, kpt. Michał Majcherczyk; #3- Izabela Funeral Services, kpt. Gracian Bacza; #4-Polsat, kpt. Jerzy Zięba; #5-PZP (Polonijny Zwiazek Piwoszy), kpt. Kamil Żylinski oraz #6- Chudy Dream Team, kpt. Mariusz Maziarczyk.

 

Dwie grupy

Do urny wrzucono karteczki z nazwami 6 zespołów aby wylosowac z nich dwie grupy A i B po 3 zespoły. W grupie A znalazy sie: Classic Travel z PZP i Super Expresem a grupie B, Chudy Dream Team, Izabela Funeral Services i Polsat.

Ustalono, że w każdej grupie każdy zespół gra z każdym czyli stoczy po dwa mecze. Drużyny, które wygraja wszystkie mecze zdobą pierwsze miejsce w grupie. Wpół finałach spotkają sie zdobywca pierwszego miesca w grupie A ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie B. Oraz zdobywca pierwszego miejsca w grupie B ze zdobywcą drugiego miesca w grupie B.

Ustalono również, iż pierwsze dwa sety będą do 25 punktów a trzeci do 15. Na boisku A sędziował Jerzy Iwaneczko a na B Paweł Maziarczyk.

 

Regulamin dla młodzieży

W każdej 6 osobowej drużynie musiały być przynajmniej 3 osoby poniżej 25 roku życia i minimum jedna kobieta (w dowolnym wieku). Pozostałe osoby mogą mieć dowolną ilość lat. Zależy nam na tym aby był to turniej dla młodzieży i całych rodzin. Jest to Polonijny turniej, więc w drużynach każdy uczestnik winien mówić po Polsku lub mieć polskie korzenie. I tak też było. Na turniej przybyło ponad 50 kibiców, którzy nie szczędzili oklasków za dobre zagrania poszczególnych drużyn. W większości była to młodzież i o to własnie chodziło organizatorom.

 

Wyniki starć…

Tak należy nazwać każdy z meczy, gdyż poziom w  tym roku był bardzo wyrównany szczegolnie w grupie B. A oto wyniki poszczególnych meczy: W grupie A pierwszy mecz rozegrali PZP z Super Expressem, z wynikiem 0:2. Następnie PZP wygrał z Classic Travel 2:0.  Ostatni mecz w grupie rozegrany został pomiędzy Super Expressem a Classic Travel a jego wynik 2:0. Pierwsze miesce w grupie zdobył Super Express wygrywajac dwa mecze, a drugie PZP wygrywająć jeden mecz.

W Grupie B pierwszy mecz rozegrały drużyny Chudy Dream Team z Izabela Funeral Services a jego wynik to 2:0. Kolejny mecz rozegrały drużyny Polsat z Izabela Funeral Services z wynikiem 0:2. Ostatni mecz w grupie  skoczył się wynikiem 2:0  a stoczyły go zespoły Chudy Dream Team i Polsat. Pierwsze miesce w grupie zdobył Chudy Dream Team wygrywajac dwa mecze, a drugie Izabela Funeral Services.

 

Pół-finał pełny niespodzianek…

Po drodze do finału był pół-finał w którym spotkały się: drużyna Super Express z Izabela Funeral Services i mecz zakończył się po zaciętej walce wielką niespodzianką: 1:2. Dwukrotny zobywca pucharu drużyna Super Expressu nie będzie walczyć o pierwsze miejsce. O zaciętości tego mechu niech świadczą wyniki poszczególnych setów: 25:17; 23:25 i 15:17 w trzecim.

W drugim półfinale drużyna Chudy Dream Team spotkała się z drużyna PZP i wygrała 2:0 zapewniając sobie final.

O trzecie miejsce zagrały ze sobą drużyny: Super Express i PZP. Po raz drugi wygrała drużyna Super Expressu ratując w ten sposób twarz po utracie pierwszego miejsca i pucharu, który w przypadku ich wygrania stał by się ich własnością.

 

Wielki finał

W wielkim finale zagrały ze soba o pierwsze miejsce: Izabela Funeral Services i Chudy Dream Team. Mecz był niezmiernie zacięty o czym niech świadczą wyniki setów:  24:26 i 22:25 czyli 0:2 dla Chudy Dream Team. Ten zupełnie nieznany zespół zodobył puchar Western Union pokonując kilka bardzo dobrych zespołów i nie ponosząc żadnej porażki. Warto poznać nazwiska: kpt. Mariusz Maziarczyk, Kasia Maziarczyk; Mateusz Tchórz, Tomek Tchórz, Jacek Cieszynski i Jarek Latanyszyn. Raz jeszcze im gratulujemy. A oto nazwiska siatkarzy z Izabela Funeral Services, którzy zobyli drugie miejsce: kpt. Gracian Bacza, Zbigniew Podlescelski, David Podlescelski, Eric Bajek, Krystyna Bajek, Amanda Columbo, Kaitayan Filton i Tomasz Koscieszkiewicz.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wytypowany przez sędziów Mateusz Tchórz z drużyny Chudy Dream Team a najlepszą zawodniczka – Amanda Colombo z drużyny Izabela Funeral Services.

 

W zespole Super Expressu, który zają trzecie miejsce zagrali: kpt. Artur Trzeciak, Łukasz Trzeciak, Krzysztof Osiecki, Krzysztof Kopacz, Aleksander Maslach, Stalisław Maslach, Magdalena Nielen, Dariusz Surowaniec i Kazimiesz Szosler.

Wymieńmy również siatkarzy z drużyny PZP, która zajęła czwarte miesce; kpt. Kamil Żylinski; Damian Mazurczyk, Jennifer Strychacz, Bartek Strychacz, Patrick Strychacz, Anna Marchel, Krzysztof Kutarnia i Paweł Półtorak.

W zespole Polsatu zagrali: kpt. Jerzy Zięba, Rafal Kazanecki, Anna Kazanecki, Alicja Turek, Ewa Dorste, Piotr Borkowski i Elmil Załuski.

Ostatnie tym razem miejsce w turnieju zajęła drużyna Classci Travel w składzie: kpt. Michał Majcherczyk, Adam Torbus, Michał Kruk, Jenni Serafin, Aneta Maciejewska, Tomek Bodyziak i Piotr Majcherczyk. Już teraz obiecują ze za rok zdobędą puchar.

 

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zdobytych miejsc, sportowej walki i wspaniałej atmosfery.

 

Nagrody i sponsorzy

Głównym sponsorem całego turnieju była po raz ostatni firma Western Union, która na tę okazję przygotowała dla wszystkich uczestników wiele drobnych nagród. Ogromnego wsparcia turniejowi udzieliły dwie firmy:

CLASSIC TRAVE- Małgosi Majcherczyk i DISH Network – Jerzego Zięby, które przekazała ogromną ilość wartościowych drobiazgów na nagrody dla wszystkich uczestników turnieju.

 

Gorąco dziękujemy sponsorom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Do zobaczenia za rok na VII-Polonijnym Turnieju Siatkówki. Informacje o następnym turnieju są/będą na tej stronie lub pod telefonem: 1-973-473-1249.

 

Jerzy Majcherczyk