Polonijny Klub
Podróżnika

14 Bal Podróżnika – List Prezesa na XV Rocznice Klubu

Drodzy Przyjaciele Podróżnicy,

Witam Was bardzo serdecznie na Czternastym Balu Podróżnika, na którym celebrować będziemy 15 rocznice działalności naszego Klubu. Życzę wspaniałej zabawy w atmosferze przyjaźni i relaksu.

W imieniu Polonijnego Klubu Podróżnika bardzo serdecznie dziękuje Jego Ekscelencji Ambasadorowi Rzeczypospolitej Polskiej, w Stanach Zjednoczonych Panu Robertowi Kupieckiemu za objęcie po raz ósmy Honorowego Patronatu nad Balem Podróżnika.

Dziękuję serdecznie Wojciechowi Cejrowskiemu oraz Romanowi Czejarkowi za przyjęcie zaproszenia do uczestnictwa w 14 Balu Podróżnika oraz za spotkania się z Polonią.

Minęło nam 15 lat owocnej działalności. Jak owocnej niech przemówią same liczby: 212 różnych akcji; prelekcji i spotkań, wieczorów autorskich i wigilii, wyjazdów szkoleniowych i kursów, pikników i bali w których wzięło udział 19,070 osób. Do tej liczby nie zostali wliczeni uczestnicy wypraw. Gościliśmy 71 prelegentów, z których 24 przybyło z Polski. Każda z tych akcji jest udokumentowana i można o niej przeczytać w Katalogu tego balu. Z takiego dorobku Klub jest dumny. To ogromna praca organizacyjna i wysiłek czasowy.

W minionym roku doprowadziliśmy do wydania w Peru w postaci książki, rezultatów naszych naukowych wypraw Colca Condor 2008 i 2009. Publikacja ta odbiła się szerokim echem w środowiskach naukowych Limy i Arequipy. Wewnątrz Katalogu Balu znajduje się szeroka informacja na ten temat.

Od samego początku – 1996 r, posiadamy własną stronę internetową, która jest już dobrze znana w polonijnym i polskim świecie podróżników i na której wiszą loga sponsorów. Co kwartał wydajemy w nakładzie 1300 egzp, nasz Polonijny Podróżnik a co dwa-trzy tygodnie rozsyłamy jego internetową wersję – Nowości z PKP- do blisko dwóch tysięcy odbiorców. Bardzo owocnie współpracujemy również z polonijnymi mediami a głownie z Nowym Dziennikiem, Super Expressem, Polskim Expresem a ostatni również i z Polską Gazetą, na których to łamach ukazują się systematycznie artykuły o naszej działalności a na Internecie czynią to: www.NY.pl; www.Poland.us i bazarynka.com

Cała ta ogromna działalność, była możliwa dzięki pomocy naszych pięciu głównych „corporate sponsors”: WESTERN UNION, Polskie Linie Lotnicze LOT, Polsko Słowianska Unia Kredytowa, WAWEL Savings Bank a organizacyjnie Classic Travel.

Przy organizacji 14 Balu Podróżnika wsparły nas również następujące organizacje i firmy:

PNTO-Polish National Tourist Office, SPATA- Society of the Polish American Travel Agency; Victoria Consulting & Developments; AMTA; Clifton-Wallington Medical Group; VitaMED Family Practice; L.U.Transport; P.Huskowski,M.D; Inter-Connection Electric; CITY Sky Line; Z.Moszczyński,M.D; PENANG Thai Cusine; MarketingAdvisorOnline.com; Anna/Tadeusz Pyz, M.D; NOVA Restoration; DOMA Export; HUDSON Bread; AUSCOR Transportation i ŻYWIEC.

Bal wspomagali również:
Prime Care Pediatrics; Jabco Environmental; Pulaski Association of Business and Professional Men; Choice Int Agency; Brooklyn Imports; J.Kuzemaczak Esq; Lester’s Autor Repair; MTZ Electronics; Studio88 Day Spa; AMN Corporation; MarFilmStudio; Palka Electric; Electric Save Money; Rozdeba & Lupinska Pediatric MD; TOP Build; The Victorian; A.Moszczynski Esq i EuroCare Cleaners i inni.

Raz jeszcze podziękuję Wam za dział udział w XIV Balu Podróżnika. Do zobaczenia na podróżniczym szlaku i w salach prelekcyjnych.

Jerzy D. Majcherczyk FR’92
Prezes