Polonijny Klub
Podróżnika

Foto Relacja z 21 Balu Podróżnika

The Voice of Polonia – “hitem” 21 Balu Podróżnika

Ponad 250 gości uczestniczyło w 21 Balu Podróżnika, który odbył się w sobotę 3 lutego, a zorganizowany został dla upamiętnienia 22 rocznicy założenia Polonijnego Klubu Podróżnika. Gościem specjalnym Balu był redaktor Tomasz KAMMEL, który przyjechał do nas z Polski na skrzydłach PLL LOT. Ten bal był znacznie inny od poprzednich. A jego największą nowością, był zorganizowany po raz pierwszy konkurs „The Voice of Polonia”.  Celem konkursu było „wyłowienie” ze środowiska polonijnego wybitnych młodych piosenkarzy. Cel został osiągnięty! –

Czerwony dywan na powitanie gości …

????????????????????????????????????

Pierwsi gości balu pojawili się już przed 7:00pm i od razu byli zapraszani na czerwony dywan do wspólnego zdjęcia z red. Tomkiem Kammelem i organizatorami balu na tle tz „ścianki”. A na tej ściance oprócz dużego logo Polonijnego Klubu Podróżnika znalazły się również loga głównych sponsorów Balu – PLL LOT, P&SFCU i Classic Travel. Było również logo Polskiego Radia 910AM-NY, które było współorganizatorem konkursu The Voice of Polonia”.
Oprócz podróżników oraz agentów podróży i dziennikarzy, najliczniejszą grupę stanowili; właściciele biznesów -60, blisko 50 młodzieży (od 17 do 29 lat), 20 lekarzy i 20 adwokatów. Bal prowadzili – Małgosia Majcherczyk i Tomasz Kammel. Bal Podróżnika trwał 7 godzin i była to okazja do wspanialej zabawy w towarzystwie ciekawych ludzi, których łączy pasja poznawania świata. I bawili się znakomicie!  21Bal-RDz (124) (Custom) (Large)????????????????????????????????????

Konkurs The Voice of Polonia

Ta nowa inicjatywa została zrealizowana dzięki współpracy z Polskim Radiem 910AM-NY a sam konkurs wzbudził duże emocje. Do udziału w nim zgłosiło się siedmiu chętnych, którzy aby zostać zakwalifikowany przesłali swoje CV a także nagraną na YouTube piosenkę, którą zamierzali zaśpiewać. Do konkursu dostali się: Weronika Ciechowska, Anna Matlewska, Paweł Dym, Wiktoria Policht i Joanna Karausz.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Nad całym konkursem patronat objęła Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa fundują nagrody za pierwsze trzy miejsca. Natomiast firma żywnościowa BACIK ufundowała nagrodę publiczności.

Tomasz Kammel- specjalista z najwyższej półki 21Bal-RDz 213 (144) (Custom) (Large)

Do prowadzenia konkurs został zaproszony słynny dziennikarz i podróżnik, producent i scenarzysta oraz specjalista w prowadzeniu festiwali, widowisk i koncertów: Tomasz KAMMEL. Zapewne wielu z was widziało go, gdy prowadził jedną z tych imprez: Sylwestrowy Wieczór TVP2 w Zakopanym; The Voice of Poland, Festiwale w Opolu i Sopocie. Dwa razy w tygodniu możecie zobaczyć go w programie TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Jest on autorem książki; „Jak występować publicznie… nie tylko w telewizji”. 

Jury wybrało a goście głosowali!

Po zakończeniu konkursu, który trwał blisko godzinę a w którym wystąpiła cała piątka uczestników – jurorzy udali się na naradę. W tym 21Bal-RDz 213 (153) (Custom) (Large)samym czasie wszyscy goście balu mogli głosować na specjalnych karteczkach, które były rozłożone na stołach. Mieli do wyboru tylko jedno nazwisko z pięciu. Zagłosowało 212 osób, z których 123 zostały oddane na Victorie Policht, która tym sposobem zdobyła Nagrodę Publiczności. Natomiast jury pod przewodnictwem Tomasza Kammela, po burzliwej debacie dokonało wyboru, gdyż poziom konkursu był wyrównany. Laureatem pierwszego konkursu The Voice of Polonia, została Anna MATLEWSKA za wykonanie własnego utworu „Please let me go”.

Drugie miejsce Victoria Policht za wykonanie utworu „At last” a trzecie Paweł Dym. Oprócz nagród pieniężnych i okolicznościowych dyplomów, laureatów oczekuje medialna sława w polonijnych i polskich mediach. Ra jeszcze gratulujemy.

Tort z 22 świeczkami

????????????????????????????????????

W tym roku tort był wyjątkowo duży gdyż mieściło się na nim 22 świeczek na 22 lecie działalności Klubu Podróżnika. Do ich zdmuchnięcia zaproszeni zostali; Pani konsul Monika Clark, sponsor Regina Kozieł, kierownik oddziału PSFCU w Wallington, sponsor Marek Kasiak PLL LOT, sponsor Małgosia Majcherczyk Classic Travel, sponsor Grazyna Torbus Choice Insurance oraz Prezes i wice prezes Klubu. 

Kryształowy glob za 20 bali 21Bal-RDz 213 (166) (Custom) (Large)

To była wielka a zarazem bardzo miła niespodzianka dla Jurka Majcherczyka, który otrzymał ten glob od uczestników tego balu w podziękowaniu i w uznaniu za zorganizowanie dwudziestu poprzednich bali. Warto wspomnieć, iż łącznie w tych poprzednich balach udział wzięło blisko sześć tysięcy gośći. Ogromna większość z nich uczestniczy w Balu Podróznika systematycznie od wielu, wielu lat. 

21Bal-RDz 213 (176) (Custom) (Large) 21Bal-RDz 445 (6) (Large) 21Bal-RDz833 (27) (Large) 21Bal-RDz833 (84) (Large)

22 Bal Podróżnika 2 luty 2019

Ogłaszamy już teraz datę naszego balu i prosimy inne organizacje o współpracę, czyli organizowanie własnych bali w innym terminie. W ten sposób będziemy działać razem, łącząc a nie dzieląc Polonie.

Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież polonijną do aktywnego uczestniczenia w naszych akcjach. Wiecej informacji o dzialalnosci klubu znajdziecie na www.odkrywcy.com lub dzwoniac na 1-973-473-1249 i  email: [email protected]

Polonijny Klub Podróżnika