Polonijny Klub
Podróżnika

SPOTKANIE Z HARCERZAMI – UCZESTNIKAMI ROWEROWEJ SZTAFETY DOOKOŁA ŚWIATA

21 sierpnia(środa), 2019, 7:00pm, Clark, NJ

Polonijny Klub Podróżnika i Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ zapraszają na prezentacje i spotkanie z uczestnikami ostatniego- 30 etapu Rowerowej Sztafety Dookoła Świata na „World Scouting Jamborte” do Zachodniej Wirginii.

Jest to pierwsza na świecie sztafeta organizowana po części na rowerach retro wyprodukowanych w 1938 roku w zakładach Łucznik w Radomiu.

Sztafeta rozpoczęła się w maju 2017 roku i ponad 200 uczestników polskich harcerzy, przejechało już 21 krajów północnej półkuli w tym Rosję, Kazachstan i Mongolie. Celem tej sztafety jest promocja Polski w 100 rocznice odzyskania Niepodległości oraz przypomnienie postaci Kazimierza Nowaka polskiego podróżnika, który w latach 1931-36 dwukrotnie przejechał rowerem Afrykę.

Więcej informacji o tej sztafecie można znaleźć na FB (Bike Jamboree) lub na stronie: www.bikejamboree.pl W czasie spotkania zobaczymy zdjęcia i krótkie filmy z różnych etapów przejazdu oraz zobaczymy rowery łucznika z 1938 roku. Szczególnie serdecznie zapraszamy polonijnych harcerzy.

Spotkanie odbędzie się w środę 21 sierpnia o 7:00pm, w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, 177 Broadway, NJ. Donacja przy wejściu $5 na wsparcie harcerzy.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej jakże cennej inicjatywy naszej harcerskiej młodzieży poprzez złożenie donacji aby mogli kontynuować swoją podróż. Wystarczy kliknąć tutaj: https://zrzutka.pl/ty67ep

Więcej informacji o spotkaniu – 1-973-473-1249 lub pisz: [email protected]

[ngg src=”galleries” ids=”17″ display=”basic_thumbnail”]