Polonijny Klub
Podróżnika

Relacja z 25 Balu Podroznika

ACH CO TO BYL ZA 25 BAL!!!

JUBILEUSZOWY A ZARAZEM MASKOWY BAL PODRÓZNIKA

A wzięło w nim udział ponad 220 gości a wśród nich było blisko 50 młodzieży do lat trzydziestych, którzy tańczyli tuż u boku swoich rodziców. A gościem honorowym balu był Marek Kaminski – słynny podróżnik i polarnik – pierwszy zdobywca obu biegunów Ziemi w jednym roku. Na bal jak co roku, przybyła elita Polonii z północno-wschodniego wybrzeża USA. Byli wśród nich lekarze i adwokaci, właściciele biznesów oraz ludzie kultury i sztuki. Gośćmi specjalnymi byli Konsul Generalny RP Pan Adrian Kubacki i jego zastępca Pan Mateusz Gmura. Z okazji jubileuszu warto nadmienić, iż na naszych wszystkich 24 balach bawiło się ponad 6 tysięcy gości. Na Balach Podróżnika gościliśmy nie tylko podróżników, gościnnie występowali: Irena JAROCKA, Zbigniew WODECKI, Jacek WÓJCICKI, Zbigniew BUCZKOWSKI, Michał FAJBUSIEWICZ i Tomek KAMMELoraz zespoły prezentujące folklor z Peru, Meksyku, Brazylii, Afryki, Australii i z Polski.

Bal Podróżnika to-
7 godzin
wspaniałej zabawy w towarzystwie ludzi kochających podróżować od 7 wieczorem do 2 rano. Przez pierwszą godzinne wchodzący goście mogli zrobić sobie zdjęcie Markiem Kamińskim na tle wielkiego banneru 25 Balu z logami głównych sponsorów Balu i Klub a sa to: Polskie Linie Lotnicze LOT, P&SFCU, firma BACIK, Classic Travel oraz Spencer Savings Bank. A sponsorami medialnymi byli: Super Express, Nowy Dziennik, Kurier Plus, Gwiazda Polarna i Biały Orzeł. Następnie w górnej Sali Royal Manor obejrzeliśmy prezentacje Marka pt: Sztuka osiągania celów. Już od 8:30pm rozpoczęła się zabawa. A do tańca na zmianę grali: Krzysztof Medyna z Beatą Andrzejewska oraz D.J. ROZAL.

Otwarcie 25 Balu i Globus Niepodległości.
Ceremonie otwarcia jubileuszowego 25 balu podróżnika poprowadził prezes Polonijnego Klubu Podróżnika- Jerzy Majcherczyk, który już po chwili zaprosił na scenę Pana Konsula Generalnego i razem zaprosili gościa honorowego Marka Kamińskiego. Konsul Kubacki w pięknych słowach przedstawił sylwetkę tegorocznego laureata nagrody Podróżniczego Globusa Niepodległości, przyznawanej przez klub raz w roku od 2018 roku, dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.    

Maski u podróżników  
Po raz pierwszy nasi goście przyszli na bal w maskach karnawałowych, aby w ten sposób uczcić jubileuszowy bal. Większość nosiła maseczki przez cały bal mając z tego powodu dużo radości i śmiechu, gdyż często dobrzy znajomi nie mogli się rozpoznać. Niektóre z masek były bardzo finezyjne, dopasowane do strojów a inne były z podróży do jakiegoś egzotycznego kraju. Spośród wszystkich, tajemnicze jury składające się z kilku pań, wyłoniły pięć najciekawszych. Trzy z nich otrzymały nagrody w postaci biletu wstępu na kolejny 26 Bal Podróżnika zaplanowany na 5 lutego 2024 roku. A ta najpiękniejsza otrzymała również nagrodę $200 w gotówce, którą ufundował Spencer Savings Bank a wręczyła go Pani Beata Burdzy – Financial Manager.

Niespodzianka z Afryki
Dlaczego z Afryki? Otóż w ubiegłym roku odbyliśmy podróż do Tanzanii. Byliśmy na safari a także, zdobyliśmy Kilimanjaro. Wybieramy się tam powtórnie w tym roku we wrześniu, na safari – Serengeti i na plaże Zanzibaru. A kto zechce spróbuje wejść na najwyższą górę Afryki i dlatego goście balu mogli zobaczyć i posłuchać tancerzy z Afryki, którzy w szalonym rytmie wybijanym na afrykańskich bębnach tańczyli a raczej szaleli pośrodku sali balowej. Oklaskom nie było końca.

Nasi Honorowi Goście 25 Bali Podróżników.

Być może już widzieliście wystawę ponad 30 zdjęć gości naszych poprzednich 24 bali podróżnika. Jeżeli nie, to proszę zobaczcie ją koniecznie! Z tych zdjęć można wyczytać jakim wielkim prestiżem cieszy sie Nasz Klub i w Polsce i wsród Polonii w USA.

To unikatowy Bal !!!
Tak, takie są bale podróżnika- a tę unikatowość tworzy atmosfera w jakiej się bawią wszyscy goście a szczególnie młodzież. I to oni porywają do tańca wszystkich gości. Na nasze bale przybywali goście z całej Ameryki – nawet z Hawaii, a także z Polski i Ameryki Południowej. Gościliśmy również lokalnych polityków i prezesów prestiżowego The Explorers Club.  Warto nadmienić, iż z zysku ze wszystkich Bali, przekazaliśmy łączną donację w wysokości blisko $20 tysięcy na potrzeby innych.
Serdecznie zapraszamy na 26 Bal Podróżnika, zaplanowany na 5 lutego 2024 roku.

PODRÓŻNICZY GLOBUS NIEPODLEGŁOŚCI
Polonijnego Klubu Podróżnika na 100 rocznicę
Niepodległości Polski
i 27 lecie naszego Klubu
Tegorocznym laureatem został:

Marek KAMIŃSKI

Marek Kamiński– innowator, filozof, zdobywca biegunów, założyciel Fundacji oraz Kaminski Academy. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku, bez pomocy z zewnątrz. Inspiruje setki tysięcy ludzi w Polsce i na świecie poprzez książki, filmy, podcasty, webinary i programy trenerskie. Autor i współautor 20 książek, z których kilka zostało przetłumaczonych na 10 języków. Jego misją jest promowanie wiary w potencjał ludzki i budowanie odporności psychicznej oraz zmiana jakości życia, zapobieganie depresji i budowa własnej wartości, poprzez naukę̨ osiągania indywidualnych celów. Jego LifePlan Academy skierowana jest głównie do młodzieży w wieku 14-17 lat i od 20 lat zmienia życie dziesiątek tysięcy ludzi oraz pomaga w rozwoju osobistym i biznesowym.  Marek jest świetnym promotorem Polski.                                                

Serdecznie Gratulujemy.