Polonijny Klub
Podróżnika

Konkurs Na Najlepsze Wspomnienia Podróżnicze

Pod patronatem Polonijnego Klubu Podróżnika i SuperExpressu

Ogromna frekwencja na spotkaniach z p. Elżbietą Dzikowską oraz na Balu Podróżnika pokazują, że podróże to temat fascynujący wielu z nas. Odkrywanie świata, wyprawy w nieznane – to nie tylko rozrywka i sposób na odpoczynek – to również poszerzanie wiedzy o ludziach, kulturach, świecie o dokonaniach polskich odkrywców i badaczy. Z pewnością wielu z nas odbyło podróże swojego życia takie, które pamiętamy do dziś. Dalekie lub bliskie nie ma znaczenia. Ważne, że coś wniosły w nasze życie. Czasami aż szkoda, że wrażeniami z nich możemy podzielić się tylko z najbliższymi. Zachęcamy do dzielenia się nimi, gdyż tylko w ten sposób cała społeczność polonijna, będzie mogła korzystać z tych doświadczeń i kontaktów a czasami poznać wasze większe lub mniejsze odkrycia. Super Express USA ogłasza konkurs na najlepsze wspomnienia z podróży. Akcji patronuje Polonijny Klub Podróżnika a fundatorem nagród jest Western Union. Prace oceniać będzie jury w składzie: legendarna podróżniczka Elżbieta Dzikowska, prezes Polonijnego Klubu Podróżnika – Jerzy Majcherczyk, redaktor Aneta Radziejowska – Super Express USA, Olga Sakiewicz – menedżer Western Union.

Najlepsza praca zostanie opublikowana w naszej gazecie pod koniec maja 2004 – w specjalnej wkładce poświęconej 100-leciu ekskluzywnego The Explorers Club, do którego należy wielu wybitnych Polaków, miedzy innymiElzbieta Dzikowskai Jerzy Majcherczyk. Dla zwycięzcy przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne nagrody: – publikacja tekstu w specjalnej wkładce Super Express USA wydanej z okazji 100-lecia The Explorers Club oraz dyplomy i nagrody pieniężne:

I-nagroda to $300, II-nagroda to $200 a III- to $100 – Ponadto kurtka ze znakiem Explorers Club o wartości $150 oraz koszulki Polonijnego Klubu Podróżnika. Czekamy na teksty i zdjęcia. Termin nadsyłania prac: 1 maja 2004. Prace można przesłać e-mailem na adres [email protected] lub pocztą na adres:

Super Express USA 11 John Street, Suite 302 New York, NY 10038 USA z dopiskiem: Podróże 2004

Każda osoba może przesłać dowolną liczbę tekstów. Maksymalna wielkość jednego materiału: 10.000 znaków. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrócenia i zredagowania tekstu przed jego publikacją. UWAGA! Konkurs otwarty jest dla podróżników z całego świata.

Przy nadsyłaniu prac prosimy koniecznie podać swoje dane: Imię i nazwisko, adres, telefon oraz adres e-mail.