Polonijny Klub
Podróżnika

SCUBA – Cayman Brac

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na 8 dniową płetwonurkową wyprawę Nowego Dziennika na Wyspę Piratów – Cayman Brac. W czasie wyprawy będzie można zrobić kurs płetwonurka PADI. Nasz klub oferuje dodatkową $100 zniżkę dla polonijnej młodzieży do lat 21, która zdecyduje się uczestniczyć w kursie i go ukończyć.

Kurs płetwonurka na Wyspie Piratów

Organizowana w dniach od 13 do 20 października br, wielka wyprawa Nowego Dziennika na wyspę Cayman Brac, znaną też pod nazwą Wyspa Piratów zyskała jeszcze jeden bardzo ważny element. A jest nim kurs płetwonurka na licencje PADI. Stało się to za przyczyną Polonijnego Klubu Podróżnika, który został zaproszony przez Nowy Dziennik do współ organizacji tej wyprawy.

6 kursów – 70 nowych płetwonurków

W swojej 16 letniej historii Polonijny Klub Podróżnika zorganizował już sześć kursów, na których licencje zrobiło blisko 70 osób. I tym razem będzie okazja dla kolejnych chętnych aby wejść w podwodny świat przygody. Nurkowaliśmy już na Florydzie(Crystal River, Key Largo), Bahamas, Belize i Bonaire. A przed nami Cayman Brac. W ten oto sposób wypełnia się działalność Klubu Podróżnika, którego celem jest nie tylko promowanie osiągnięć polskich podróżników, odkrywców i budowniczych ale również szkolenia i edukacja wsród Polonii a szczególnie wsród młodzieży Polonijnej.

Wyspa Piratów

Cayman Brac bo taka oficjalna nazwę nosi Wyspa Piratów, jest jedna z trzech wysp na które składają się mini archipelag Caymanów i ma tylko 38km2 a zamieszkuje ją półtora tysiąca ludzi. Otoczona jest piękną rafą koralową porastająca w niektórych miejscach schodząca pionowo w głębie oceanu ścianę.

Kurs na licencję PADI

Wyjazd kierowany jest głównie do osób które posiadają już licencje płetwonurka ale zarezerwowane mamy też 10+ miejsc dla pragnących taką licencje zdobyć. Sam 4 dniowy kurs kosztuje tylko $170 dla osoby dorosłej (powyżej 16 lat). Zaraz po zrobienu kursu, przez dwa następne dni, będzie można sprawdzic swoje umiejętności nurkując z doświadczonymi kolegami na leżacych na dnie wrakach okrętów pirackich czy też zatopionych przez piratow. A jest ich tam dziesiątki, gdyż Cayman Brac był przez kilkaset lat wielką bazą piratów. O tym wszystkim będzie okazja dowiedzieć się na tej wyprawie, gdyż wieczorami planujemy przy ognisku snucie opowiesci o tamtych czasach kpt. Morgana czy Rudobrodego.

Zachęcamy młodzież

Szczególnie zachęcamy do udziału w tej wyprawie polonijną młodzież (12 do aby skorzystała z kursu na licencje płetwonurka. Jesteśmy przekonani, iż zmieni to ich życie dając nowe perspektywy a dla zachęty oferujemy im specjalną 100 dolarową zniżkę. Ponadto w czasie kursu i tuż po nim będą mogli korzystać z pomocy naszych instruktorów, aby utrwalic swoją wiedzę i umiejętności.

Program wyprawy

Rozpoczyna się ona trzy i półgodzinnym przelotem z Newarku liniami United w sobote 13 października do Georgetown głownego miasta całego archipelagu. A z tamtąd już tylko 30 minutowy przelot dzieli nas od Cayman Brac. Nasz hotel Cayman Brac resort jest jednym z najlepszych na wyspie. Posiada piękną plaże, duży basen a wszystkie pokoje posiadają balkony z widokiem na morze. Mieszkać będziemy w pokojach 2 osobowych z możliowością zakwaterowania cztero a nawet pięcio osobowej rodziny. W koszt wliczone mamy również sniadania i kolacje.

Przez pierwsze cztery dni mamy wliczone po dwa nurkowania z łodzi oraz nieograniczoną ilośc nurkowań z brzegu. Piątego zas dnia tylko nurkowania z brzegu.

Dla osób towarzysząćych i nie nurkujacych wyspa i sam hotel oferują wiele atrakcji takich jak; spacery po wyspie ze wyprawami do grot i jaskin, kajakowanie, snorkeling a także pływanie i oczywiście plażowanie. Oczywiście w hotelu jest internet – chociaż przydało by się i od tego odpocząc.

Do domów wrócimy w niedziele rano 20 pażdziernika, wypoczęci, pełni wrażen i energii do pokonywania problemow codziennego życia.

Caly program wyprawy znajduje się tutaj.