Polonijny Klub
Podróżnika

Relacja z: V PolonijnegoTurnieju Siatkówki o Puchar WESTERN UNION

Kolejny udany polonijny turniej siatkówki mamy już za sobą. W ostatnia niedziele 19 Sierpnia w parku miejskim przy Pleasant Ave., w Wallington o godzinie przyjechało pięć drużyn.  Już wczesniej pojawila się ekipa organizatowrów Polonijnego Klubu Podróżnika.

A oto one w kolejności zgłoszenia. #1-Super Express; kpt. Kazimierz Szosler; #2. ClassicTravel, kpt. Michał Majcherczyk; #3- Nowy Dziennik, kpt. Bart Sadowski;  #4-Izabela Funeral Services, kpt. Gracian Bacza; #5-Choice Insurance, kpt. Adam Torbus.

 

Każdy z każdym,

Jako że organizator zapewnił dwa boiska do gry, a celem tego turnieju była wspólna zabawa przy grze, więc postanowiono, iż każda drużyna zagra z każdą, czyli po cztery mecze, tak aby każdy mógł nagrac się do syta. Puchar więc zdobędzie ta drużyna, która wygra wszystkie lub najwięcej meczy. Ustalono również, iż pierwsze dwa sety będą do 25 punktów a trzeci do 15. Na boisku A sędziował Paweł Maziarczyk a na B, Jerzy Iwaneczko.

 

Regulamin dla młodzieży

W każdej 6 osobowej drużynie musiały być przynajmniej 3 osoby poniżej 25 roku życia i minimum jedna kobieta (w dowolnym wieku). Pozostałe osoby mogą mieć dowolną ilość lat. Zależy nam na tym aby był to turniej dla młodzieży i całych rodzin. Jest to Polonijny turniej, więc w drużynach każdy uczestnik winien mówić po Polsku lub mieć polskie korzenie. I tak też było. Na turniej przybyło również sporo kibiców, którzy nie szczędzili oklasków za dobre zagrania poszczególnych drużyn.

 

Wyniki starć…

Tak należy nazwać każdy z meczy, gdyż poziom w  tym roku był bardzo wyrównany. A oto wyniki poszczególnych meczy: Classic Travel wygrał po zaciętej walce 2:1 z Izabela Funeral Services, Choice Insurance pokonał Nowy Dziennik 2:0;  Super Express po zaciętej walce wygrał z Choice Insurance 2:1, a Nowy Dziennik uległ Izabela Funeral Services 0:2.

W kolejnej turze Super Express pokonał 2:0 Classic Travel a Choice Insurance tym samym wynikiem pokonał Nowy Dziennik. Niezwykle zaciety był pojedynek odbył się pomiędzy drużynami Nowym Dziennikiem a Super Expressem, który zakonczył się wynikiem 0:2.

 

Wielki finał

Okazało się że ostatni mecz pomiędzy Izabela Funeral Services a Super Expressem miał zadecydować o tym kto wygra cały turniej i zdobędzie puchar Western Union. I faktycznie mecz był niezmiernie wyrównany. Pierwszego seta wygarła drużyna Isabela Funeral Services a drugiego Super Expressu. Trzeci set więc był decydujący i tutaj lepsi okazli się zawodnicy Super Expressu. Gdy padła meczowa piłka z radości odtanczyli taniec zwyciezców. Gratulujemy obronienia   I-miejsca z poprzedniego roku i powtórnego zdobycia pucharu Western Union.

 

Trzy drużyny na 2 miejsce.

Okazało się że do drugiego miejsca prentendują aż 3 drużyny: Classic Travel, Choice Insurance i Izabela Funeral Services. Każd z drużyn miał po dwa mecze wygrane i po dwa przegrane. Jak że turniej trwał już ponad pięć godzin więc za zgodą kapitanów ustalono, że te drużyny zdobyły ex-ekwo (?) drugie miejsce.

 

Nagrody i sponsorzy

Głównym sponsorem całego turnieju była firma Western Union, która na tę okazję przygotowała dla wszystkich uczestników wiele nagród. Z rąk Olgi Sakiewicz -Territory Manager Northeast Region Western Union, puchar odebrał Kazimierz Szosler – kapitan drużyny Super Expressu. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jarosław Żurek z drużyny Classsic Travel a najbardziej ambitną zawodniczka – Magda Bednarz z drużyny Izabela Funeral Services.

Najwięcej nagród ufundowała agencja Classic Travel, łacznie o wartości ponad tysiąca trzystu dolarów. Każdy z siatkarzy z drużyny, która zdobyła pierwsze miejsce otrzymał „gift certificate” na $100, za drugie miejsce $75 a za trzecie $50.

Choice Insurance – Grażyny Tornus, City Skyline – Arka Kwapinskiego, Clifton -Wallington Medical Group Dr. Kazimierza Szczecha oraz EuroCare Professional Cleaners ufundowali nagrody po $100, które zostały wręczone uczestnikom turnieju. Natomiast DISH Network, Super Express i PNTO (Polish National Tourist Office) przekazali ucestnikom turnieju gadzety swoich firm; koszulki, torby, odtwarzacze mp3 Philipsa, notesy i długopisy.
Gorąco dziękujemy sponsorom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok na VI-Polonijnym Turnieju Siatkówki. Więcej informacji o tym turnieju oraz o następnym znaleźć będzie można na stronie: www.odkrywcy.com lub pod telefonem: 1-973-473-1249.

 

[nggallery id=13 template=caption]