Polonijny Klub
Podróżnika

Spotkanie z kpt. Andrzejem Piotrowskim

Polonijny Klub Podróznika zaprasza…

Kapitan Andrzeje Piotrowskim, który na stałe mieszka w Chicago odwiedzi NYC w drodze do udziału w kolejnym rejsie dookoła świata. Zapraszamy na spotkanie z nim które odbędzie sie w najbliższą sobote 3 listopada o 5:00 wieczorem w gościnnym Klubie „Unknown Bikers” – 245 Russell Street, Brooklyn/Greenpoint, NY.

Kpt., Andrzej Piotrowski to światowej sławy żeglarz, były właściciel jachtów Solidarity i Gemini, na których brał udział w regatach na Wielkich Jeziorach Amerykańskich, Florydzie, Karaibach, Azorach i w Polsce z których wiele wygrał. Łacznie przez 50 lat przeżeglował 163,500 Mil morskich. Czternaście razy pokonał na jachtach Atlantyk. Autor kilku książek i setek artykułów oraz ponad dwudziestu filmów o żeglowaniu.

W czasie spotkania zobaczymy fragmenty kilku jego filmów oraz usłyszymy nie tylko opowieści o minionych wyprawach ale również dowiemy się o najnowszych planach związanych z największym wyzwaniem żeglarskim jakim są regaty dookoła świata Vendee Globe. Usłyszymy o historii regat jak też drodze do nich polskiego żeglarza Zbigniewa ‘Gutka” Gutkowskiego. Autor przyjaźni się z Gutkiem – razem brali udział w rejsie katamaranu Warta Polpharma w latach 1999-2000.

W bilet wstępu $10 wliczony jest film na DVD kpt. Piotrowskiego pt: Tahiti Challenge. Dla młodzieży zniżka $5. Cały zysk ze spotkania przeznaczony jest na wsparcie udziału polskich jachtów w regatach dookoła świata Vendee Globe. Więcej informacji o tym rejsie na http://www.vendeeglobe.org/en