Polonijny Klub
Podróżnika

Zobacz Foto Relacje z 16 Balu Podróżnika

http://galeria.odkrywcy.com/main.php?g2_itemId=5068

PONAD 300 UCZESTNIKÓW

16 BALU PODRÓŻNIKA

W 16 Balu Podróżnika zorganizowanym pod patronatem Ambasadora RP w USA a z okazji 17 lecia działalności Polonijnego Klubu Podróżnika, wzięło udział 320 gości.

A wśród nich najliczniejszą grupę stanowili; właściciele biznesów blisko 80, lekarze blisko 50, agencji podróży ponad 20, polonijna młodzież blisko 40, dziennikarze i reporterzy blisko 20. Pozostałą grupę stanowili podróżnicy i sympatycy PKP.

Gościem Honorowym16 Balu był tym razem Polonijny podróżnik z Arizony – Andrzej Sochacki a Specjalnym Gosciem Honorowym był Zbigniew Wodecki – legenda polskiej strady.  Bal prowadził – prezes klubu  Jurek Majcherczyk.

Prelekcje przed zabawą.

Co prawda Bal rozpoczął się o godzinie 8 wieczorem, ale już godzinę wcześnie rozpoczęły się prezentację.  Najpierw Prezes Polonijnego Klubu Podróżnika przypomniał najważniejsze osiągnięcia minionego 17 roku działalności.

A było: 13 spotkan / prelekcji. Oczywiście najliczniejsza impreza był 15 bal podróżnika- 300 uczestników a także 10 prelekcji, wigilia podróżników, i V-ty turniej siatkowki o puchar Western Union – 6 drużyn. Razem w roku 2012 w akcjach klubu uczestniczylo  900 uczestników.
Następnie swoją prezentacje rozpoczał Andrzej Sochacki, pt: „Kim jest Andrzej Sochacki”- w czasie której odpowiadał o sobie i o swoich podróżach. Robil to w tak bezposredni sposób ze sala co chwile wybuchala smiechem.   Andrzej o włóczędze marzył od dzieciństwa wędrując po Polsce, od młodości po Europie a od dojrzałości po całej planecie. Ten znany w świecie, nietypowy obieżyświat spędził w podróżach przeszło 11 lat ciekawego życia,  gromadząc w bagażu wagabundy ponad 375 000 km i 140 zwiedzone kraje na sześciu kontynentach, który jako jedyny okrążył samotnie Ziemię siedem razy za każdym innym srodkiem transportu.. Zawsze podróżuje z orzełkiem na piersiach rozsławiając swoją Ojczyznę na świecie;  nie wyobraża sobie inaczej.

Cocktail Hour

Tuż po prezentacji, od 8 do 9 pm, goście balu mieli okazje nie tylko zkosztować wielu przysmaków kuchni Royal Manor, zdominowanej przez zdrową polską żywność. Przez cały czas na ogromnym ekranie można było zobaczyć filmy wypraw klubu oraz reklame PLL LOT.

Rozpoczęcie Balu:

Kilka minut po 9:00pm rozpoczęła się uroczystosc otwarcia 16 Balu.  Po pierwszych słowach powitania, Majcherczyk zaczął szukać gościa honorowego, który jak się okazało właśnie wracał z kolejnej już wyprawy dookoła swiata i wjechał na sale balowa na srebrnym motorze Harley Davidson. O dziwo Andrzej Sochacki był ubrany w smoking a towarzyszyli mu członkowie klubu motorowego Husaria z New Jersey.

Gdy sala już ochłonęla z wrażenia, a Andrzej przywital się z uczestnikami Balu, na środek została zaproszona pani konsul Malgorzata Kozik, która w imieniu nieobecnej pani konsul generalnej, powitała wszystkich uczestników balu. Następnie gości powitał i pozdrowił oraz gratulację klubowi złożył dr. Stanisław Sliwowski – prezes Kongesu Polonii Amerykanskiej w New Jersey.

Na srodek sali zaproszeni zostali:  Jan Rudomina dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w NYC, Honorata Pierwola – Prezes SPATA – Stowarzyszenie Polonijnych Agencji Podróży a także goście niespodziewani a jakże specjalni:  Prezydent Miasta ZABRZE – Pani Malgorzata Manka- Szulik oraz kandydat na burmistrza Nowego Jorku – Revrened Eric Salgado, ktoremu towarzyszyl znany adwokat Michael Obregon. Pani prezydent Zabrza w ciepłych slowach przekazała pozdrowienia od Zabrza a kandydat na burmistrza NYC w kilku minutowym wystapieniu przedstawil swoj program wyborczy wspierania poszczegolnych grup etnicznych, które razem tworza spolecznosc NYC.  Majcherczyk zas podkreslil, iż jest pierwszym kandydatem który spotkal sie ze spolecznoscia Polonijna.

Na srodek sali zostali zaproszeni  przedstawiciele głównych sponsorów Polonijnego Klubu Podróznika: PLL  LOT – pani Agnieszka Kulikowski, P&SFCU – Iwona Podolak, wice prezes rady dyrektorow.  Po chwili dołączyli do nich przedstawiciele mediów współpracujących z Klubem Nowy Dziennik – jego wice prezes Leszek Sadowski, Super Express przedstwiciel – Kazimiesz Szosler. Wszystkim odśpiewano 100 lat, jako wyraz podziękowania za wsparcie działalności Polonijnego Klubu Podróżnika.  I zaczela się zabawa. Przez następne sześć godzin do tanca grali Zambrowiacy.

Wyniki Konkursu:

W przerwie balu ogłoszone zostały wyniki IV Konkursu Literackiego „Najpiękniejsza Podróż mojego życia”. Wyniko konkursu ogłosil Leszek Sadowski. Jury nie przyznało pierwszego miejsca. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości $400 otrzymal Michal Tracz z Piermon, NY, który otrzymal również Dyplom. Ku zaskoczeniu wszytkich Michal przekazał całą nagrodę dla szkoly im, Jana Pawla II w wiosce Huambo polożonej na krawedzi Kanionu Colca w Peru.

Na salia obecna była również Anna Sobotka z Medford, NY, która odebrala III nagrode w wysokosci $200. Pozostale nagrody zostale przeslane poczta.

Warto dodac iż sponsorami nagród byli: SPATA, Western Union i Classic Travel.

Zbigniew WODECKI – gwiazda Balu Podroznikow

Gościem specjalnym balu był znakomity polski artysta i muzyk – Zbyszek Wodecki, który specjalnie na te okazje przylecial na 48h z Polski, dajac czasie reczital dla jego uczestnikow. A jaki to był reczital?  Wspanialy- na srodku sali zgromadzil gosci balu którzy wpatrzeni w swojego idola nie tylko go oklaskiwali, ale również razem z nim spiewali spore fragmenty jego znany utworow. A gdy skonczyl, spotkal go los gwiazdy – czyli niekonczace się zdjęcia i autografy.

Wystepy młodych talentów;

Po kolejnej porcji tancow, na srodku sali pojawila się 16 letnia Victoria A. Policht aby zaspiewac trzy utwory. Pierwsza to piesn z opery Verdiego. Druga zas to piosenka „Mama’ z repertuaru Vilottey Villas a zakończyła piosenka z My Fair Lady. Jej wspanialy głos olsnił wszystkich obecnych.

24 letni Marek Szulik zagrał nam dwa uwtory na trąbce – ale jak zagrał – nawet sam Zbigniew Wodecki był pod wrażeniem jego opanowania instrumentu.  Oba wystepy zakonczyly się gromkimi brawami gości balu.

Konkurs na stroje

W kolejnej przerwie już po polnocy, rozegrano konkurs na najciekawszy strój 16 Balu Podróżnika. Do konkursu stanęło 5 zawodników/zespołów. Numer pierwszy otrzymala Agata Glinska z Brooklyn – mająca na sobie strój z cyganski z Hiszpanii,  Numer drugi otrzymal 3 osobowy zespół reprezentujacy stroj z Syberii; Sylwia Kasia i Norbert, chociaz na poczatku wszyscy mieli przypiete sumiaste wasy. Numer trzeci przypadł Zosi i Tadeuszowi Strzałka, którzy mieli na sobie stroje z Buenos Aires. Numer 4 otrzymali Krystyna Chmielewska i Roman Pietraszek. Natomiast Milosz Pierwoła z numerem 5 wystapil w stroju z Irlandii.

Do Jury zaproszeni zostali: Andrzej Sochacki– jako jego szef, Dr. Tadeusz Majchrzak z VitaMED fundator pierwszej nagrody w wysokości $300, Dorotka Kosinska z urzedu prezydenta Zabrza oraz Grazyna Torbus z Choice Int.Agency fundatorka trzeciej nagrody za $100.

Każdy uczestnik/zespol miał max 3 minuty do zaprezentowania stroju. Wiekszosc uczestnikow konkursu miala przygotowana muzyke do ktorej tez tanczyli.

Po prezentacji strojów, jury tak rozdzielilo nagrody: pierwsze miejsce  dla Agaty Glinskiej za prezentacje stroju Cyganskiego z Hiszpanii, drugie Zosi i Tadeuszowi Strzalkom za tango a trzeci za preznetacje stroju- tanca z Syberii.

Każdy z laureatow otrzymal również nagrody od innych sponorow: Dr. Tadeusz Pyz przekazal gift certificate wartosc tysiaca dolarow na zabiegi laserowo-upiekszajace, a otrzymala go Adata Glinska, która zachwycila nie tylko swoja uroda ale również strojem;  WDT – przekazalo po 6h bezplatnych rozmow do Polski; Piwo Zywiec – po skrzynce piwa Warka; Dr. Dariusz Nasiek przekazal książki Medycyna Estetyczna. Dziękujemy sponsorom.

Sponsorom dziękujemy:

Cała ta działalność, była możliwa dzięki pomocy naszych głównych „corporate sponsors”: Polskie Linie Lotnicze LOT,  Polsko Słowianska Unia Kredytowa, WESTERN UNION a organizacyjnie Classic Travel.

 PNTO-Polish National Tourist Office;  SPATA- Society of the Polish American Travel Agents; AMTA; DOMA Export; CITY Sky Line; ICE Electric;  Choice Insurance; Clifton-Wallington Medical Group;  VitaMED Family Practice;  P.Huskowski,M.D;  WDT; Linden Medical Group;  Z.Moszczyński, M.D; Anna & Tad Pyz.M.D;  AUSCOR Transport; Medycyna Estetyczna; Royal Manor; Budd Larner.P.C; Vein & Skin Studio; EuroCare Cleaners; NOVA Restoration; PENANG Restaurant; Scena Polska; L.U.Trabsport; EFI Electronic; Prezydent Miasta ZABRZE; Albatros Travel; Wawel Bank, Eric Salgado i ŻYWIEC.

                                    Bal wspomagają również: 

Dr.Sliwowski; Jabco Environmental; Polskie Biuro I.Podolak; Dr.Florczyk; J.Kuzemaczak Esq; Palka Electric; Studio88 Day Spa; TOP Build; Dr.Rozdeba & Dr.Lupinska; Lester Auto; The Victorian; M.L. Constraction; Tygodnik PLUS, i inni.

Nasi sponsorzy medialni to:

Super Express, Nowy Dziennik, oraz Polski Express a na Internecie to: www.NY.plwww.Poland.us i bazarynka.com