Polonijny Klub
Podróżnika

Wysokie Góry Dla Każdego

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na prezentacje 

WYSOKIE GÓRY DLA KAŻDEGO

Terminy i miejsca:

 

7:30pm  17 Pazdziernika. Wallington, NJ. Dom Polski Cracovia

4:00pm  18 Pazdziernika. Greenpoint, NY. Kawiarenka przy Parafii Sw.Stanislawa Kostki.

 

Prelegenci: 

 

Edward Bochnak , Eugeniusz Chomczyk i Mieczyslaw Kwapich.

 

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na prezentacje Wysokie góry dla każdego,  A o swoich wyprawch mówic i zdjęcia pokazywać będą znani Polonijnii podróżnicy, alpinisci i poszukiwacze przygód; Edward Bochnak , Eugeniusz Chomczyk i Mieczyslaw Kwapich, uczestnicy wypraw w góry Azji, Ameryki i Afryki. Tym razem opowiedzą o wyprawie w góry Meksyku i Kolumbii,  gdzie zdobyli Pico de Orizaba i Sierra Nevada del Cocuy. Góry to nie wszystko a nawet nie główny cel ich podróży. W poznawaniu kultury, przyrody  i życia codziennego tych fascynujacych krajow pomogli im Polacy mieszkajacy tam od dlugiego czasu. Dzięki Edkowi, Gienkowi i Mietkowi, poznamy również i ich historie.

 

Donacja przy wejsciu $5. Dzieci i młodzież bezplatnie.

 

Wiecej informacji:  [email protected] oraz 1-973-473-1249 lub kliknij na ten link aby zoabczyc kilku minutowy film zapowidajacy te prezentacje:  https://vimeo.com/108297711

Serdecznie zapraszamy.

A oto sylwetki naszych prelegentów:

 

Edward Bochnak o sobie:

Jestem łowcą przygody-dokumentalistą z aparatem i kamerą filmową. Cały czas ścierają się we mnie trzy żywioły: podróżowanie, góry i fotografia. Najlepiej czuję się, kiedy jestem „w drodze” lub w mojej głowie kiełkuje jakiś pomysł i zaczynam planować kolejne przedsięwzięcia podróżniczo geograficzne. Wychowałem się na filmach Tonego Halika i Elżbiety Dzikowskiej, stąd moje dzisiejsze zamiłowanie do podróży, bynajmniej nie hotelowych, a za to jak najdalej od cywilizacji, tam gdzie brak szlaków i dróg.

Zew samopotwierdzenia, cheć pokonywania własnych słabości i drzemiąca we mnie potrzeba odkrywania nowych ciekawych miejsc pchaja mnie w ramiona prawdziwej Przygody. Swoje doświadczenia upowszechniam pisząc i organizując pokazy.

www.edbochnak.pl

 

Eugeniusz Chomczyk

przygodę z górami rozpoczął w wieku 20 lat wstępując w 1980 roku do Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie. Tamte lata to głownie wspinaczki latem i zima w  Tatrach oraz wykonywanie prac wysokościowych w ramach działalności klubu. Po wyjeździe do USA w 1990 roztworzyła się możliwość poznawania gór Ameryki Pn. i Pd.  oraz spróbowania swoich sil w Himalajach.2013 przyniósł dwa wyjazdy do Am.Centralnej.W ramach pierwszego przejechał kilka krajów od Panamy do Meksyku. Drugi to wyjazd do Meksyku i rejs żeglarski po Karaibach

 

Mieczysław Kwapich-

himalaista, taternik, kajakarz, jeden z wspolzalozycieli Polonijnego Klubu Podroznika. Uczestnik i organizator wielu wypraw w Himalaje, zdobywca Ama Dablam w 2011.