Polonijny Klub
Podróżnika

KOLUMB BYŁ POLAKIEM, NIE WŁOCHEM!

Nowy Dziennik wraz z Polonijnym Klubem Podróżnika

                                      ZAPRASZAJĄ NA

Wykład profesora Manuela Rosy

KOLUMB BYŁ POLAKIEM, NIE WŁOCHEM!

Coraz więcej dokumentów sugeruje, że odkrywcą ameryki był potomek polskiego króla Władysława Warneńczyka. Nowe odkrycia w tym fascynującym śledztwie przedstawi Manuel Rosa, który od ponad 20. lat prowadzi badania nad pochodzeniem Krzysztofa Kolumba

 

PIĄTEK 9 PAŹDZIERNIKA 6:30 PM

REDAKCJA NOWEGO DZIENNIKA

70 OUTWATER LANE (4 PIĘTRO) GARFIELD, NJ 07026

 

Przy wejściu sugerowana donacja na pokrycie kosztów wykładu 

 

Krzysztof Kolumb nie był prostym tkaczem z Genui, jak przyjęło się uważać. Był synem polskiego króla oraz portugalskiej szlachcianki, która poznał na wygnaniu – taką tezę wysuwa Manuel Rosa, po 23 latach badań nad historią odkrywcy Ameryki.

 

W trakcie 23 lat, które poświęcił na analizowanie dokumentów, listów i wszelkich innych zapisów dotyczących życia Krzysztofa Kolumba, znalezionych m.in. w Portugalii, Hiszpanii, na Dominikanie oraz w Polsce, Manuelowi Rosie, portugalsko-amerykańskiemu badaczowi, udało się dotrzeć do nieznanych faktów. Odkrył m.in., że Kolumb nie posługiwał się językiem włoskim, nawet pisząc listy do swoich braci – co obala tezę o tym, że był Włochem; gdyby był zwykłym biedakiem, za jakiego zwykło się go uważać w podręcznikach historii, nie mógłby mieć dostępu do wielu monarchów.

Kolumb

Zdaniem Manuela Rosy wszystko wskazuje na to, iż Kolumb był synem portugalskiej szlachcianki oraz tajemniczego Henrique’a Alemao. Takim imieniem i nazwiskiem posługiwał się, zdaniem badacza, nikt inny tylko Władysław III, były król Polski, który nie zginął w bitwie pod Warną w 1444 r., jak się zwykło wierzyć, ale – jak wynika z dokumentów, do których dotarł Manuel Rosa – z pola bitwy udał się na potajemne wygnanie. Osiadł na portugalskiej wyspie Madeira oraz poślubił portugalską szlachciankę.

 

Nowe odkrycia na temat życia Krzysztofa Kolumba zawarł Rosa w pięciu książkach wydanych w Portugalii, Hiszpanii, na Litwie oraz w Polsce („Kolumb. Historia nieznana”, 2012). Polskie wydanie książki sprzedało się w 5000 egzemplarzy.

 

Teorię na temat polsko-portugalskich korzeni Krzysztofa Kolumba ostatecznie potwierdzić mogłyby badania DNA. Te, niestety, są bardzo kosztowne i wymagałyby zaangażowania dużej grupy ekspertów. Innym problemem, z jakim Manuel Rosa się boryka, to opozycja wobec jego odkryć. „Myślałem, że gdy opublikuję pierwszą książkę, to wszyscy się od razu zainteresują tą historią. Tak jednak nie było” – mówi badacz, dodając, że historycy, który nawet nie zadali sobie trudu, aby przeczytać jego książki i przeanalizować przedstawiane w nich argumenty, zaczęli obalać jego teorię.

 

SPONSORZY:

PABC

Platta Law Firm