Polonijny Klub
Podróżnika

FOTO RELACJA Z 7 PIKNIKU PODRÓŻNIKÓW

FOTO RELACJA Z 7 PIKNIKU PODRÓŻNIKÓW
Memorial Day Weekend: 28-30 maja 2016

W Naszej 3-dniowej imprezie wzięło udział 30 uczestników a 27 z nich opłynęło w 3 pontonach po Hudson River przez „Hudson Gorge”, czyli najciekawszą częścią, która okazała się miejscami dość wymagająca i dla kapitanów i złóg Naszych pontonów. Wszystko jednak skończyło się na głośnych pełnych emocji okrzykach, w których przodował Nasze panie – nowicjuszki. Naszym pontonom towarzyszył cały czas w kajaku Nasz mistrz – Paweł Myśliwiec.

Po południu pierwszego dnia wyruszyliśmy na ponad 3 godzinny hiking na wzgórze zwane „Blue Mountain”, które okazało się sporym wyzwaniem dla wielu z uczestników. Ale wszyscy wrócili ogromnie zadowoleni.
Natomiast w poniedziałek rano wybraliśmy się na znacznie łatwiejszy i krótszy szlak zwany „Watch Hill Trail”, który kończył się na wzgórzu z którego roztaczał się piękny widok na Indian Lake.

Wieczorami zaś przy ognisku jedliśmy kiełbaski, pierogi a na deser słodycze od Naszych sponsorów. A byli nimi:  Bacik – producent najlepszych wędlin, ogórków i innych przysmaków z Polski, Stanley’s Pierogi – z wieloma różnymi nadzieniami, oraz piekarnie Garfield i Banaś, które przygotowały różnego rodzaju słodycze.

Już po jedzeniu, przyszedł czas na strawę duchową a były nimi dwie prezentacje o dwóch najgłębszych i najpiękniejszych kanionach na Ziemi: Wielkiego Kanionu Colorado w USA  i Kanionu Colca w Peru. Opowiadali o nich Piotr Nawrot i Jurek Majcherczyk.

Jak 18 lat temu cały Nasz piknik odbywał się w Indian Lake Motel, którego właścicielką jest Pani Elżbieta Wilson. Za gościnność serdecznie dziękujemy i cieszymy się że mogliśmy Naszą obecnością wesprzeć Naszą rodaczkę.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie.

Bacik

stanleys2

GARFIELD BAKERY

BANAŚ