Polonijny Klub
Podróżnika

Godspeed, Los Polacos

FILM O POLSKICH KAJAKARZACH

wygrywa słynny festiwal BIFF w Boulder, Colorado.

Film „GODSPEED, LOS POLACOSSZCZĘŚĆ BOŻE, POLACY odniósł ogromny sukcesu na międzynarodowym festiwalu BOULDER INTERNATIONAL FILM FESTIWAL- BIFF. 
Nasz film otrzymał dwie główne nagrody:  Best Adventure Film oraz People Choice Award
Festiwal w Boulder cieszy się uznaniem krytyków i zyskał reputację jednego z najbardziej wpływowych i innowacyjnych festiwali filmowych w Stanach Zjednoczonych. W skład Rady Programowej BIFF wchodzą członkowie Academy of Motion Pictures Arts and Sciences.
Ta sama która przyznaje Oscary.

Film „Godspeed, Los Polacos” robi furorę na światowych festiwalach filmowych.

Oprócz zwycięstwa w Boulder, zdobył też najwyższe nagrody na innych festiwalach. A oto  pełna lista:

– WINNER – BEST FEATURE FILM – BANFF MOUNTAIN FILM FESTIVAL, CANADA 2020 (Nov.06)
– WINNER – BEST PICTURE – MOUNTAIN FILMS VIRTUAL FESTIVAL, CHILE/PERU 2020  (Nov.13)
– WINNER – BEST IN SHOW – OTTAWA ADVENTURE FILM FESTIVAL, CANADA 2020 (Nov.19)
– WINNER – BEST ADVENTURE FILM – KRAKOW MOUNTAIN FESTIVAL, KRAKOW 2020 (Nov.19) 
– WINNER – BEST ADVENTURE FILM – BIFF BOULDER INT’L FILM FESTIVAL, USA 2021 (Jun.27)
– WINNER – PEOPLE’S CHOICE – BIFF BOULDER INT’L FILM FESTIVAL 2021 (Jun.27)
– WINNER – BEST IN SHOW – MOC GÓR FILM FESTIVAL, ZAKOPANE 2021 (Jun.27)
– WINNER – BEST IN SHOW – MOUNTAIN FILM FESTIVAL, SLOVENIA 2021 (Jul.04)
– WINNER – SILVER AWARD BEST FILM – SHEFFIELD ADVENTURE FILM FESTIVAL, GREAT BRITAIN      2021 (Jul.11)

Twórcy „Godspeed, Los Polacos” prowadzili rozmowy w sprawie jego publikacji w różnych źródłach, które zakończyły się pozytywnie. Film będzie miał swoją premierę 21 września 2021 roku na Amazonie, Apple TV, Google Play i Vimeo OnDemand.
Dla całej Polonii mamy też super informacje. Specjalny pokaz planowany jest w Domu Polskim CRACOVIA w połowie sierpnia br. Szczegółowa informację podamy niebawem. A już teraz zapraszamy do aktualnego wydania Nowego Dziennika (12 lipca 2021) gdzie znajduję się pełna relacja z festiwalu w Boulder opisana przez red. Janusza Szlechtę. Zapraszamy!

Więcej informacji o producentach i samym filmie możecie znaleźć tutaj; https://sourlandstudios.com/trailer 

Specjalny pokaz filmu dla Polonii “Godspeed Los Polacos”, 15 sierpnia; 5:00pm. Dom Polski CRACOVIA, 196 Main Ave. Wallington, NJ. Wstęp – $15 przy wejściu. Po projekcji filmu spotkanie z jego autorami: ADAMEM NAWROTEM – Reżyserem SONIĄ SZCZĘSNĄ             – Producentem oraz „bohaterami” filmu.
 

88 minutowy film Godspeed Los Polacos opowiada historię pięciu młodych studentów z Krakowa, którzy potrafili umiejętnie wykorzystać system” realnego socjalizmu”, by zorganizować wyprawę kajakową. Wbrew wszystkim trudnością wylądowali w Meksyku z sześciokołową wojskową ciężarówką, 28 kajakami domowej roboty i znikomym doświadczeniem kajakarskim. Fabuła opowiada o ich epickiej, ponad dwuletniej podróży, której zwieńczeniem jest rekordowe pierwsze spłynięcie najgłębszym kanionem świata i narażanie życia w obronie związku Solidarność poza granicami Polski.

I jeszcze jeden opis filmu:

To jest historia nieplanowanego uchodźctwa. Młodzi ludzi konsekwentnie realizują marzenie, startując od zera w ograniczających realiach totalitarnego systemu, pokonują swoja determinacja i odwaga trudności i zagrożenia. Udowadniają, że jest to możliwe a nawet może skończyć się członkostwem w prestiżowym Explorers Club. Fascynująca historia tej „ekspedycji” łączy przygodę, absurd, humor i dramat będąc brawurowym świadectwem czasów i charakterów. Uczestnicy Canoandes popierali gorąco demokratyczny ruch Solidarność, który rozpoczął łańcuch wydarzeń w Europie Wschodniej zakończony upadkiem muru berlińskiego i rozpadem Związku Radzieckiego.[ ]