Polonijny Klub
Podróżnika

Relacja z 24 Balu Podroznika

W eleganckiej restauracji Royal Manor w Garfield,  NJ, w sobotę, 5 lutego, odbył się 24. Bal Podróżnika zorganizowany przez Polonijny Klub Podróżnika, który w tym roku celebruje 26. rocznicę powstania i 25. rocznicę  działalności na rzecz Polonii i Polski. Gośćmi Honorowymi 24. Balu byli Sonia Szczęsna i Adam Nawrot, twórcy filmu dokumentalnego „Godspeed, Los Polacos”, który do tej pory zdobył 13 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. Są najmłodszymi Gośćmi Honorowymi w dotychczasowej historii  Balów Podróżnika.

Bal i towarzyszące mu wydarzenia prowadził znany polonijny działacz, nauczyciel i artysta Ryszard Druch, wspierany przez założyciela i szefa Klubu Polonijnego Podróżnika Jurka Majcherczyka. W balu wzięło udział 170 osób. W zdecydowanej większości były to osoby, które uczestniczyły w co najmniej kilku Balach Podróżnika ale byli też do dość niespodziewni goście ze śwaita lokalnej polityki.

W 2021 roku, z powodu pandemii koronawirusa, bal się nie odbył ale dzialalność klubu nie została zaprzestana!

(Cała relacja z balu znajduje się nałamach Nowego Dziennika i możną  ją znaleść tutaj:  http://dziennik.com/polonia/sonia-szczesna-i-adam-nawrot-goscmi-honorowymi-24-balu-podroznika/ )

A oto list prezesa klubu do uczestników Balu

Kochani podróżnicy i przyjaciele,

Witam Was bardzo serdecznie na Dwudziestym Czwartym Balu Podróżnika, na którym celebrujemy 26 rocznicę działalności naszego Klubu dla Polonii i Polski.  W imieniu własnym oraz Zarządu Polonijnego Klubu Podróżnika witam serdecznie naszych Honorowych Gości: Sonię SZCZĘSNĄ i Adama NAWROTA oraz Gości Specjalnych; Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku Pana Adriana Kubackiego i Wice-konsula Pana Mateusza Gmurę. Witam również serdecznie głównych sponsorów naszego Balu: Polskie Linie Lotnicze LOT, Classic Travel, Polsko-Słowiańską Unię Kredytową, Firmę BACIK i nowego sponsora SPENCER SAVINGS BANK.

            Przez te 26 lat klub zorganizował 326 różnych akcji, w których udział wzięło blisko 30 tysiecy osób. Na naszych Balach Podróżnika gościlismy nie tylko podróżników: gościnnie na Balach występowali: Irena JAROCKA- piosenkarka, Zbigniew BUCZKOWSKI – aktor, Zbigniew WODECKI i Jacek WOJCICKI- piosenkarze oraz zespoły prezentujące folklor z Peru, Meksyku, Brazylii, Centralnej Afryki, Australii i z Polski. Warto nadmienić, iż z zysku ze wszystkich Bali, przekazaliśmy łączną donację w wysokości $18,385 na potrzeby innych. To tyle szybkich podsumowń naszej działaności.
Życzę udanej zabawy i zapraszam do wspierania naszej działalności dla Polonii i Polski.           

Jerzy Majcherczyk
Prezes
       Polonijny Klub Podróżnika

RYSZARD DRUCH – PROWADZĄCY 24 BAL  PODRÓZNIKA
RYSZARD DRUCH Znany polonijny działacz, a zarazem artysta grafik, twórca 188 Salonów Artystycznych, promujących polską kulturę i sztukę w USA. Ryszard Druch to również artysta kabaretowy, tworca kabaretu Odlot, który prowadzi od 25 lat. Organizator charytatywnych Aukcji Sztuki. Autor ponad 100 plakatów oraz ponad 1600 rysunków satyrycznych i karykatur portretowych. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów satyry-cznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Za osiągnięcia artystyczne i promocję polskiej kultury w USA odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasług RP, a za osiągnięcia edukacyjne Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Ponadto wszyscy wiebiciele talentu Pana Ryszarda będą mieli okazję wykorzystać jego obecnosc i zapozować do kolorowej karykatury w czasie trwania Balu.

HONOROWI GOSCIE BALU  

ADAM NAWROT & SONIA SZCZESNA

Adam i Sonia stworzyli Sourland Studios, w którym tworzą filmy o eksploracji i przyrodzie. Skupiają się na treściach dokumentalnych i też komercyjnych. W większości czasu można ich spotkać w głębokich jaskiniach, w leśnej głuszy, czy na górskiej rzece lub górskim zboczu. Wiecej: www.sourlandstudios.com 

 GLOBUS NIEPODLEGŁOśCI

Polonijnego Klubu Podróżnika na 100 rocznicę Niepodległości Polski i 25 lecie naszego Klubu.

Trzecim laureatem zostali: Sonia Szczęsna i Adam Nawrot.
Są oni najmłodszymi w naszej historii Gośćmi Honorowymi. Otrzymują go za to, że przenieśli na ekran już zapomnianą historię polskiej akademickiej wyprawy kajakowej Canoandes’79. I zrobili to znakomicie. Ich film „Godspeed, Los Polacos” spotkał sie z ogromnym uznaniem, czego przykładem jest zdobycie głównych nagród na 13 festiwalach filmowych na całym świecie. Dzięki temu ta niesamowita historia polskich kajakarzy sprzed 40 lat, jest już na dobrej drodze aby poznał ją swiat, aby weszła w annały eksploracji swiata. Ich film można zobaczyć tuż przed balem od 6:30-8:00pm.  Dziękujemy i Serdecznie Gratulujemy!

GWIAZDA WIECZORU

24 Balu Podróżnika

MAGDALENA BALDYCH

 Nasza Gwiazda poprowadzi część muzyczną czyli zabawę taneczną naszego Balu i sama uświetni go swoim występem. Jest ona finalistką popularnego programu telewizyjnego “The Voice of Poland”. Nagrała płytę “Wspiąć się na najwyższy szczyt“, do której udziału zaprosiła słynnych nowojorskich muzyków. Doszła do finału w dwóch telewizyjnych konkursach „the X-Factor” i „the Voice”.  Śpiewała hymny przed walkami Tomasza Adamka oraz wielokrotnie przed meczami piłkarskimi na Red Bull Arena.  10 lat temu założyła i prowadzi z ogromnym skucesem Simone Band,  który będzie jej towarzyszył, a nam grał do tańca.

ZOBACZYMY KILKA ZDJEC Z PRZEBIEGU 24 BALU PODROZNIKA