Polonijny Klub
Podróżnika

Spotkania z Polonią Honorowych Gości 19 Balu Podróżnika

Marka Kamińskiego będzie można spotkać tylko i wyłącznie na Balu Podróżnika w dniu 6 lutego, gdzie podobnie jak Elżbieta i Jacek wygłosi krótkie prezentacje pt: Kim jest Marek MKKamiński.

Natomiast Elżbieta Dzikowska i Jacek Pałkiewcz zostają z kilka dni dłużej w Nowym Jorku i będzie okazja do spotkania ich w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark i w Klubie Amber na Greenpoicie.

A oto terminy spotkań:

Jacek Pałkiewcz –Prezentacja multimedialna:  Pasja Życia  JP

Wtorek 9 Lutego – 7:00pm. Klub AMBER przy 71 India Str. Greenpoint, Brooklyn, NY

Czwartek 11 Lutego – 7:00pm. Polska Fundacja Kulturalna, 177 Broadway, Clark, NJ

W tej prezentacji nasz gość opowie i pokaże zdjęcia ze swoich doświadczeń jakie zdobył podróżując po całym świecie.

Pałkiewicz to wybitny podróżnik, ekspert od „szkoły przetrwania”, autor wielu książek i reporter. Odkrywca Źródeł Amazonki. Organizator wypraw ekstremalnych we wszystkie rejony i klimaty świata. Jest Fellow of the Royal Geographical Society i Honorowym Członkiem Polonijnego Klubu Podróżnika. Po prezentacji do kupienia książki z autografem. Donacja przy wejściu $15. Zniżki dla młodzieży.

Jacek Pałkiewicz – reporter, eksplorator i odkrywca, członek rzeczywisty brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Jest autorem kilkunastu książek oraz filmów dokumentalnych, publikuje reportaże w licznych magazynach europejskich. Kierował wieloma wyprawami międzynarodowymi. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie przetrwaniowym. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. W 1983 r. założył w Bassano del Grappa (Włochy) szkołę przetrwania.

Elżbieta Dzikowska – Spotkania autorskieED

Piątek 12 Lutego – 7:00pm. Klub AMBER przy 71 India Str. Greenpoint, Brooklyn, NY.

Wtorek 16 Lutego – 7:00pm. Polska Fundacja Kulturalna, 177 Broadway, Clark, NJ

Elżbieta Dzikowska opowiadać będzie o swoim życiu, podróżach i tworzeniu z Tony Halikiem słynnych programów telewizyjnych Pieprz i Wanilia a następnie własnych Groch i Kapusta. Dzikowska to wybitna podróżniczka, autorka wielu książek, dziennikarka i historyk sztuki. Fellow prestiżowego The Explorers Club i Honorowy Członek Polonijnego Klubu Podróżnika. Po prezentacji do kupienia książki z autografem. Donacja przy wejściu $10. Zniżki dla młodzieży.

Elżbieta Dzikowska – historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny “Pieprz i wanilia”. Od 2015 roku ponownie prowadzi ten program, tym razem na antenie TVN Biznes i Świat.

 

Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji o tych spotkaniach oraz działalności Polonijnego Klubu Podróżnika znajduje się na pod telefonem:  1-973-473-1249 i email: [email protected]